Гігієна порожнини рота

Гігієна порожнини рота та Ваше здоров'я

 

Захворювання ротової порожнини

 

До найбільш серйозних проблем стану ротової порожнини відносять карієс, пародонтит, грибкові інфекції та неприємний запах із рота. Причина всіх цих проблем одна - це мільйони бактерій (до 600 різних видів) і грибків, що мешкають на поверхні язика в середовищі, багатому на білок.

 

 • Пародонтит (захворювання ясен)

Головною причиною захворювання ясен – гінгівіту та його пізнішої стадії – пародонтиту є бактерії. Найбільша кількість бактерій мешкає на поверхні язика, численні тріщини якого служать чудовим середовищем для життєдіяльності та розмноження бактерій. Бактерії розмножуються й у тонкому шарі нальоту, що утворюється на зубах. Саме звідси бактерії шкідливо впливають на ясна, що може викликати пародонтит, що є однією з основних причин втрати зубів у всьому світі. Крім того, захворювання ясен також є фактором виникнення неприємного запаху з рота та інших серйозних проблем зі здоров'ям.

 

 • Карієс

Їжа з багатим вмістом крохмалю, наприклад, хліб та крупи, легко розщеплюється бактеріями у ротовій порожнині з утворенням кислоти. Їжа, в якій міститься цукор, звичайно, також призводить до утворення цього побічного продукту життєдіяльності бактерій ротової порожнини. Вплив кислот, що утворилися таким чином, може викликати розвиток карієсу.

 

 • Випадання зубів

Пародонтит може стати причиною розхитування та випадання зубів.

 

 • Неприємний запах із рота (галітоз)

Анаеробні бактерії, що живуть на корені язика, є основною причиною неприємного запаху з рота. Раніше вважалося, що запах пов'язаний із шлунком, проте сучасні дослідження не підтвердили цю теорію. Крім того, неприємний запах із рота може бути наслідком пародонтиту.

 

 • Грибкові інфекції (наприклад, Candida Albicans)

Деякі грибкові інфекції, у тому числі Candida, можуть уразити ротову порожнину; їх можна знайти у великій кількості мовою.

 

 • Більш детальну інформацію про основи гігієни ротової порожнини відповідно до рекомендацій ADA (Американської стоматологічної асоціації) наведено в публікації: "Що повинен знати пацієнт стоматолога"? s5">For The Dental Patient

 

 • Більш детальна інформація про значення очищення мови відповідно до рекомендацій ADHA (Американської асоціації спеціалістів із зубної гігієни) наведена у публікації: "Рекомендації, які допоможуть продовжити Ваше життя" Want Some Live Saving Advice?

 

 • Згідно з висновками Центру клінічних досліджень гігієни ротової порожнини при стоматологічній школі Університету Міннесоти, "При відсутності захворювань зубів або ясен, основною причиною неприємного запаху з рота є бактерії, що живуть на корені язика. Ці бактерії виробляють сірковмісні гази, які мають небажаний запах." Більш докладну інформацію наведено в публікації: "Неприємний запах з рота – дослідження стоматологічної школи Університету Міннесоти". bad-breath-University-of-Minnesota-copy.pdf">Bad Breath - Школа медичної академії на University of Minnesota

 

Проблеми, пов'язані із загальним станом здоров'я

 

 • Серцево-судинні захворювання (захворювання серця, підвищений кров'яний тиск)

У пацієнтів з пародонтитом удвічі частіше розвивається серцева недостатність і втричі частіше – інсульт у порівнянні з тими, хто не має захворювань ротової порожнини. "Пародонтит та ризик порушення мозкового кровообігу" Periodontal Disease and Risk of Cerebrovascular Disease

 

 • Ризик інсульту

Клінічні дослідження підтверджують, що наявність в організмі більшості видів патогенних організмів, що спричиняють пародонтит, підвищує ризик інсульту. "Антитіла до патогенних організмів, що викликають пародонтит, та ризик інсульту" Antibodies до Periodontal Pathogens and Stroke Risk span>

 

 • Ризик передчасних пологів та народження недоношеної дитини

Дослідження підтверджують, що інфекції, що мешкають у ротовій порожнині, можуть спровокувати передчасні пологи. Бактерії тканин пародонту виробляють молекули, які призводять до вивільнення речовин, що стимулюють родову активність, наприклад простагладинів.
"Підвищений ризик передчасних пологів і народження недоношеної дитини у жінок із захворюванням на пародонтит" and-Low-Birth-Weight-in-Women-with-Periodontal-Disease.pdf"> Higher Risk of Preterm Birth and Low Birth Weight in Women with Periodontal Disease

 

 • Ризик летального результату при діабеті

Результати недавніх досліджень чітко вказують на те, що пародонтит може призвести до погіршення стану хворих на діабет.
"Діабет та періодонтальна інфекція – взаємозв'язок" Diabetes and Periodontal Infection - Making the Connection

 

 • Пневмонія та інші інфекційні захворювання

Бактеріальна пневмонія розвивається в тому випадку, коли бактерії, що живуть у ротовій порожнині і горлі, з диханням потрапляють у легені, а захисні механізми імунної системи не спрацьовують і не виводять бактерії з легень.
"Системні захворювання, спричинені інфекціями ротової порожнини" Systemic Diseases Caused by Oral Infection

 • У новому дослідженні, проведеному вченими Медичного центру при Колумбійському університеті, отримано найбільш прямі на сьогоднішній день підтвердження того, що профілактика захворювань ясен може суттєво сприяти запобіганню проблем із судинами. Це дослідження, з яким можна ознайомитися в публікації "Circulation" Американської асоціації вивчення проблем серця, показує, що пацієнти із захворюваннями ясен більшою мірою схильні до атеросклерозу – звуження кров'яних судин, яке може призвести до інсульту або інфаркту.

Міністерство охорони здоров'я та соціальних служб США та Національний інститут здоров'я випустили обор дослідження, проведеного Колумбійським університетом, та опублікували його в журналі Американської асоціації вивчення проблем серця "Circulation". З оглядом можна ознайомитись на сайті: http://www.nih.gov/

 

 • Звіт Міністра охорони здоров'я

25 травня 2000 року опубліковано звіт Міністра охорони здоров'я Девіда Сатчера "Здоров'я ротової порожнини в Америці: звіт Міністра охорони здоров'я". Цей звіт допоміг сформулювати основні засади збереження здоров'я. У звіті також розглядаються деякі випадки взаємозалежності між здоров'ям ротової порожнини та загальним станом здоров'я.
"Через ротову порожнину в організм людини потрапляють мікробні інфекції і, крім того, у ротовій порожнині можуть розвиватися різноманітні захворювання, що впливають на стан організму в цілому". Дослідження, проведені і на тваринах, і на добровольцях підтвердили зв'язок між захворюваннями пародонту та діабетом, серцево-судинними захворюваннями, інсультом та несприятливим результатом вагітності."
З повною версією звіту можна ознайомитись на сайті: хттп://ввв.сургеонгенерал.гов/